Dolní Němčí

Obec Dolní Němčí se nachází na jihovýchodní straně od města Uherské Hradiště. První doklady o vzniku obce pocházejí již ze 13. století. Původně na místě dnešního Dolního Němčí bývala pouze kolonie několika obyvatel, která se postupem času rozrůstala. Ve 12. století území, na kterém se rozkládá i dnešní obec, bylo podnětem k bitvě mezi českými a uherskými vojsky, kdy každá ze stran bitvy měla za cíl získat území tzv. Lucké provincie. Česká vojska v bitvě zvítězila a tím potvrdila hranice českého státu lemující hřebeny Bílých Karpat. Vlčnovská tvrz byla centrem Luckého kraje, do kterého patřilo i Dolní Němčí. Později byla obec v nájmu Uherského Brodu, dále několikrát prodána a podstoupena Ostrohu. V 17. století zaznamenalo toto území vpád Kuruců, kteří za sebou zanechávali jen vypálené území. Přesto se Dolní Němčí přes toto poničení přeneslo a vyvinulo se do takové podoby, jakou známe dnes.

Obec Dolní Němčí čítá téměř 3000 obyvatel. Najdeme zde kanalizační zařízení, vodovody, ale také zdravotní zázemí, sportovní areál, základní a mateřskou školu, restaurační zařízení, kulturní prostory, nákupní střediska a další. Významnou složkou, která se podílí na prestiži obce, je výroba Baťovy obuvi, díky které se v obci rozrostla industriální zóna s mnoha pracovními místy.

K památkám, které dominují obci Dolní Němčí, patří hlavně farní kostel zasvěcený sv. apoštolům Filipu a Jakubovi.

 

V Dolním Němčí se pravidelně pořádají nejrůznější kulturní akce, jako jsou např. vaření trnek či dožínkové slavnosti, kterých se účastní i místní kulturní spolky, např. mužský pěvecký sbor Dolněmčané či soubor Dolněmčan.

 

Kontaktní údaje:

Obec Dolní Němčí

Nivnická 82

687 62 Dolní Němčí

Telefon: 572 648 721, 572 648 449

E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Oficiální stránky obce: www.dolni-nemci.cz

Více z této kategorie: « Březová Horní Němčí »