Horní Němčí

Obec Horní Němčí leží na jihovýchodě Moravy v krásné přírodě Bílých Karpat a Velké Javořiny. První zmínky o obci pocházejí už ze 13. století, kdy se na tomto území usadil rod Hrabišiců, který zde kolonizoval kolonisty německého původu. Za dlouhá staletí se zde vystřídalo několik šlechtických rodů. Ono zmiňované osidlování německými kolonisty mělo zajisté i vliv na vznik názvu obce, byli označování jako Nemtschi a Nempczi. Slovo horní bezpochyby souvisí s polohou obce, ale je také oddělením od Dolního Němčí.

Dolní Němčí je známé především krásou svého přírodního prostředí, kde se na lukách nachází několik ohrožených druhů rostlin a motýlů. Také turistické cíle kolem této obce patří mezi místa vyhledávaná milovníky přírody. Patří mezi ně např. národní přírodní rezervace Porážky, přírodní památka Sviní hnízdo, přírodní rezervace Drahy, přírodní památka Bahulské jámy, přírodní památka Uvezené, přírodní památka Za lesem, ale také Velká Javořina. V samotné obci je k vidění kostel sv. Petra a Pavla, kaplička sv. Jana Nepomuckého, kaple Božího těla, ale i několik křížů.

 

Obec pravidelně pořádá mnoho kulturních akcí, které jsou vyhledávány širokým okolím. K těmto akcím patří např. košt slivovice, fašank, hodové slavnosti, aj. V obci působí také folklorní soubor Horněmčí a smíšený pěvecký sbor Horněmčané.

 

Kontaktní údaje:

Obec Horní Němčí

Horní Němčí 113

687 64 Horní Němčí

Telefon: 572 648 821

E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Oficiální stránky obce: www.horninemci.cz

Více z této kategorie: « Dolní Němčí Lopeník »