Medlovice

Medlovice se rozkládají na jihu Chřibů mezi obcemi Osvětimany a Stříbrnicemi. Medlovice pocházejí už ze 14. století, kdy byla tato osada podle pověsti založena uhlířem Medlem. Medlovice původně náležely bzeneckému panství, poté se však připojily k panství buchlovskému. Proto najdeme ve znaku obce vinný list coby vzpomínku na bzenecké období, i když poloha Medlovic není prý pro pěstování vinné révy příliš ideální.

K významným památkám, které zde najdeme, patří např. kaple Panny Marie, která byla v roce 2008 ohodnocena v soutěži Lidová stavba roku 2008.

V oblasti Medlovic najdeme jednu ze tří evropských lokalit v Evropě, kde se nachází lom jaspisových porcelanitů. Terakota, na kterou jsou místní lomy bohaté, složila dříve ke zpevňování cest – např. v zahradě buchlovického zámku. Dnes je těžba zastavena a chráněna jako přírodní památka.

Milovníky cyklistiky jistě potěší, že Medlovicemi vedou cyklotrasy ze Stříbrnic do Osvětiman a do lesů Přírodního parku Chřiby.

Slovácké tradice nezůstaly opomenuty ani zde, i přes to, že Medlovice patří z hlediska věkového průměru obyvatel k nejmladším v širokém okolí. Pravidelně se zde konají fašanky, velikonoční hrkání, stavění máje, říjnové Havelské hody, Mikuláš, Luca atd.

 

 

Kontaktní údaje:

Obec Medlovice

Medlovice 140

687 41 Medlovice

Telefon: 572 594 721, 572 594 731

E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Oficiální stránky obce: www.obecmedlovice.cz

Více z této kategorie: « Hostějov Modrá »