Boršice

Boršice najdeme v podhůří chřibských lesů, kde se rozkládají v oblasti údolí Dlouhé řeky a Medlovického potoka. Zajímavostí je vznik názvu jména obce Boršice, kdy název znamená ves lidí Borešových, staročesky bojovníků. V obci najdeme také památky zasvěcené svatým osobám, např. svatému Václavu, který je patronem vinařů. V Boršicích mu k jeho památce roku 1670 postavili krásný barokní kostel. Dalšími patrony, kteří se pyšní památkou v této obci, jsou svatý Antonín a svatý Jan Nepomucký, jejichž sochy najdeme v srdci obce. Mj. stojí za návštěvu také Vzpomínkové muzeum Stanislava Mikuly, který byl za 2. světové války vojákem a letcem.

Další zajímavostí této obce jsou ukryté kosterní pozůstatky mamutů, sobů, polárního vlka a četné nálezy pazourků.

Boršické sprašové půdy se velmi dobře hodí pro pěstování vinné révy, ovocných stromů a jiných plodin, proto je tato obec předurčena pro výrobu kvalitního moravského vína, které se každoročně vystavuje na Velikonoční výstavě vín, kde je jejím návštěvníkům umožněno ochutnat přes 1000 vzorků místních vín.

Boršice jsou protkány cyklostezkami, např. Moravskou vinnou cyklostezkou, která se hodí pro příjemné strávení volného času s rodinou, přáteli nebo jen tak pro radost.

Samozřejmě nesmíme opomenout lidové tradice, které ke Slovácku patří. Ani v obci Boršice tomu není jinak. Najdeme zde folklorní soubor Pentla, v říjnu konané Slovácké hody s právem, hodové zábavy v prostorách kulturního domu a dechovou hudbu Boršičanka, která nechybí na žádné místní folklorní akci.

 

 

Kontaktní údaje:

Obec Boršice

Boršice 7

687 09 Boršice

Telefon: 572 501 121

E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Oficiální stránky obce: www.borsice.cz

Média

Více z této kategorie: « Slovácko Břestek »