Slavkov

Obec Slavkov se nachází v centrální části Chráněné krajinné oblasti Bílé Karpaty. To nejkrásnější, co Slavkov nabízí, je dozajista krásná příroda, kterou ocení nejen turisté, ale i místní obyvatelé. Nacházejí se zde také tři zvláště chráněná krajinná území, a to Porážky, Kolo a Dolněmčanské louky. Slavkov pochází už ze 13. století, kdy první historická zmínka o této obci pochází již z roku 1261. Historie obce nebyla stále růžová, těžká léta zažila zejména v období třicetileté války a v průběhu celého 17. století, kdy došlo k vypálení celé obce. Ani v období druhé světové války nebyl Slavkov nijak nečinnou obcí. Aktivně zde pracovala protifašistická skupina Jana Rožnovského, ale také se obec věnovala tisku ilegálních listin. V prostorách slavkovského lesa jsou dokonce postaveny dva bunkry pro hledané lidi. Celou tuto dobu připomíná v obci památník osvobozeným a pamětní deska věnovaná Janu Rožnovskému.

Kromě těchto pamětihodností se ve Slavkově nachází další zajímavosti, jako např. Kaple Nejsvětější Trojice z 18. století, dále zvonice z 18. století, která měla původně upozorňovat na blížící se nebezpečí. K dalším památkám patří několik kamenných křížů a římskokatolická kaple sv. Zdislavy.

Ani kulturní stránka obce není nijak ochuzená. V obci působí spolek dobrovolných hasičů, TJ Sokol, vodácký oddíl, klub důchodců a sdružení myslivců. Dále se zde pořádají tradiční kulturní akce, jako např. fašank, plesy, setkání klubu důchodců aj.

 

Kontaktní údaje:

Obecní úřad Slavkov

Slavkov 114

687 64 Slavkov

Telefon: 572 648 823

E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Oficiální stránky obce: www.obecslavkov.cz

Více z této kategorie: « Lopeník Strání »