Vápenice

Obec Vápenice se rozkládá na jihovýchodní Moravě blízko Starému Hrozenkovu. Tato obec byla původně kopaničářskou osadou založenou v roce 1740, kdy původními obyvateli byli paliči vápna v bílých vápenných pecích. Odtud pochází i název obce Vápenice. Dalšími činnostmi, kterými se soudobí obyvatelé živili, byl chov dobytka, zemědělství a dřevorubecké řemeslo.

Obec Vápenice patřila až do roku 1919 pod Starý Hrozenkov. V tomto roce se od něj však odtrhla a Vápenice se staly samostatnou obcí. Roku 1980 se k Hrozenkovu opět připojily, avšak od roku 1991 jsou Vápenice znovu samostatné.

Vápenice vybízejí svou nádhernou přírodou k odpočinku a rekreaci. Na své si zde přijdou i milovníci zimních sportů, kteří mohou navštívit nedaleký Mikulčin vrch.

Obec Vápenice žije bohatým kulturním životem. Kulturní a společenské akce často doprovází místní Mužský sbor z Vápenic. K takovýmto akcím patří např. fašankové slavnosti, košt pálenek, setkání heligonkářů, dětský den aj.

 

Kontaktní údaje:

Vápenice 75

687 74 Starý Hrozenkov

Telefon: 572 696 113

E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Oficiální stránky obce: www.vapenice.cz

Více z této kategorie: « Strání Vyškovec »